Aminokwasy BCAA­ – skuteczna pomoc w treningach!

0
222
Kobieta trening

Aminokwasy BCAA to aminokwasy rozgałęzione, które stanowią bardzo popularny suplement diety. Są one doskonałym źródłem pełnowartościowego białka. Dzięki aminokwasom BCAA można zwiększyć wytrzymałość oraz przyspieszyć potreningową regenerację.

Aminokwasy BCAA to niezwykle popularny suplement diety, który stosują osoby aktywne fizycznie – zarówno amatorzy sportu, jak i profesjonalni zawodnicy. Te aminokwasy doskonale wspomagają regularną aktywność fizyczną, przyspieszając jej efekty i poprawiając sportowe wyniki. Dzięki aminokwasom BCAA dostarcza się organizmowi niezbędną ilość pełnowartościowego białka, które ma niebagatelne znaczenie zarówno podczas pracy, jak i w czasie regeneracji mięśni.

Czym są aminokwasy BCAA?

Aminokwasy BCAA to aminokwasy rozgałęzione, do których należą: walina, izoleucyna oraz leucyna. To bardzo popularny suplement diety – doskonałe źródło pełnowartościowego białka. Warto wiedzieć, że aminokwasy BCAA to elementy budulcowe białek, jakich organizm człowieka nie potrafi samodzielnie wytworzyć, dlatego tak ważna jest odpowiednia suplementacja w tym zakresie. Włókna mięśniowe w aż 30% zbudowane są właśnie z wymienionych wyżej aminokwasów rozgałęzionych.

Suplementy diety aminokwasy eaa

Dobrej jakości aminokwasy BCAA można kupić w sklepie Fabryka Supli. Dostępne są tam aminokwasy BCAA od różnych producentów i w różnych cenach, dlatego na pewno każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli jesteś aktywny fizycznie, już teraz zajrzyj na stronę i wspomóż organizm od środka, co pomoże ci poprawić sportowe wyniki poprzez zwiększenie wydolności i wytrzymałości.

Jakie jest działanie aminokwasów BCAA?

Przyjmowanie aminokwasów BCAA ma niezwykle korzystny wpływ na organizm człowieka. Otóż regularna suplementacja aminokwasami BCAA znacząco przyspiesza regenerację po wysiłku fizycznym – ból mięśniowy szybciej ulega złagodzeniu. Co więcej, aminokwasy BCAA poprawiają też wytrzymałość. Regularne przyjmowanie tego suplementu przyczynia się do zwiększenia wydolności organizmu, dzięki czemu można znacząco poprawić sportowe wyniki. To jednak nie wszystko, otóż za pomocą aminokwasów BCAA da się skutecznie obniżyć poziom cukru we krwi. Jak pokazują badania, taka suplementacja pozwala na utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Dodatkowo aminokwasy BCAA mają działa antykataboliczne, czyli chronią tkankę mięśniową przed rozpadem. Regularna suplementacja tych aminokwasów obniża poziom kortyzolu – hormonu, który odpowiada za procesy kataboliczne.

Na koniec warto jeszcze dodać, że przyjmowanie aminokwasów BCAA sprawia, iż synteza białek mięśniowych jest znacznie efektywniejsza. Te suplementy zażyte po treningu docierają do tkanki mięśniowej, szybko inicjując proces syntezy nowych białek.

Kto powinien suplementować aminokwasy BCAA?

Na początku warto zaznaczyć, że ten suplement diety jest uniwersalny, więc praktycznie każdy może go zażywać – zarówno osoba uprawiająca sport sporadycznie, jak i ta, która uprawia go wyczynowo. Aminokwasy BCAA w obu przypadkach poprawią sportowe wyniki.
Z suplementacji aminokwasów BCAA korzystają osoby trenujące na siłowni, chcące zwiększyć swoją muskulaturę. Jednak decydują się nią również ci uprawiający sporty o charakterze szybkościowym czy wytrzymałościowym, np. pływanie, bieganie czy sporty drużynowe.
Co więcej, te aminokwasy sięgają też wszyscy chcący schudnąć i marzący o zgrabnej sylwetce.

Suplementacja diety

Dawkowanie aminokwasów BCAA – jak robić to dobrze?

Otóż zaleca się, aby przyjmować aminokwasy BCAA w okresie okołotreningowym, czyli zarówno przed treningiem, jak i po nim. W ten sposób zapobiega się katabolizmowi, jednocześnie wspierając anabolizm.

Optymalna dawka aminokwasów BCAA to 0,8 go 2 gramów na każde 10 kilogramów masy ciała. Najlepiej jest spożywać jednakową dawkę suplementu każdego dnia, bez względu na to, czy zaplanowany jest trening (jeśli danego dnia nie ćwiczymy, wtedy najlepiej jest zażyć suplement rano na czczo oraz zaraz przed snem). Dzienną dawkę suplementu można podzielić np. na dwie porcje – jedną można wówczas przyjąć przed, a drugą po treningu.

Aminokwasy BCAA są w pełni bezpieczne dla organizmu, trzeba jedynie stosować się do zalecanych dawek, nie przekraczając ich. Regularna suplementacja zapewnia świetne efekty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here