Biuro rachunkowe – dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

0
170
Profesjonalne biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe jest nieporównywalnie tańsze niż zatrudnienie księgowej w firmie. Prowadzenie własnej firmy nierozerwalnie wiąże się właśnie z koniecznością prowadzenia księgowości. Dla początkujących przedsiębiorców najtańszym rozwiązaniem jest zlecenie księgowości zewnętrznym podmiotom.

Wielu początkujących przedsiębiorców z przyczyn ekonomicznych decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości w firmie. Jest to jednak złudna oszczędność, ponieważ księgowanie firmy jest absorbującym i czasochłonnym, zajęciem, a najmniejszy błąd może nas wiele kosztować.

Czym właściwie zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe świadczy usługi z zakresu szeroko pojętej księgowości dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także rodzinnych i jednoosobowych firm. Biuro rachunkowe rozlicza firmę z Urzędem Skarbowym i ZUS, ponadto prowadzi dokumentację kadrowo płacową, wykonuje dla swoich klientów sprawozdania finansowe i bilans. Jest to ogrom specjalistycznej pracy, którą należy wykonywać systematycznie co miesiąc w każdej firmie. Niektórzy przedsiębiorcy na początku swojej działalności próbują samodzielnie zająć się księgowością w firmie. Jednak szeroki zakres prac i częste zmiany w prawie podatkowym i ubezpieczeniowym sprawiają, że wcześniej lub później zaczynają korzystać z usług biura rachunkowego. Najlepiej w skali kraju w tej kwestii wypadają przedsiębiorcy z Krakowa, którzy już na etapie zakładania firmy wybierają biuro rachunkowe w Krakowie, któremu powierzają kompleksowe prowadzenie księgowości.

Biuro rachunkowe Kraków

Biuro rachunkowe w dzisiejszych czasach jest najrozsądniejszym wyborem dla firm z wieloletnim stażem, jak i osób, które otwierają działalność gospodarczą. Najbardziej zadowoleni z firm zewnętrznych zajmujących się prowadzeniem księgowości są mieszkańcy dużych miast. Np. biuro rachunkowe w Krakowie jest wybierane przez większość przedsiębiorców i jest to praktyka stosowana od wielu lat. Ciekawostką są ceny usług, biuro rachunkowe w Krakowie Perfekt Biz za obsługę jednoosobowej działalności gospodarczej pobiera od kilkudziesięciu złotych za obsługę księgowości. Dobre biuro rachunkowe w Krakowie nalicza opłatę od ilości wystawionych dokumentów. Jest to uczciwa praktyka, ponieważ opłata jest proporcjonalna do nakładu pracy a cennik jednakowy dla wszystkich. Decydując się na księgowość zewnętrzną, oszczędzasz czas i pieniądze, kiedy biuro rachunkowe zajmuje się księgowością firmy, Ty możesz poświęcić się rozwijaniu swojej firmy.

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe dla swoich klientów?

Profesjonalne biuro rachunkowe oferuje szeroki zakres usług szeroko pojętej księgowości, do których należy:

• rozliczanie płac pracowników,
• prowadzenie ksiąg rachunkowych dla małych, średnich i dużych firm,
• prowadzenie Ksiąg Przychodów i Rozchodów dla działalności gospodarczych oraz firm nieposiadających kas fiskalnych,
• wystawianie rachunków za przelewy pracownicze (dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło),
• rozliczenia i raporty dla ZUS,
• ewidencja środków trwałych,
• ewidencja przychodów,
• analiza sytuacji finansowej firm,
• doradztwo finansowe dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Odpowiedzialność biura rachunkowego za ewentualne błędy w księgowaniu

Prawdopodobieństwo, że pracownik biura rachunkowego popełni błąd, jest bardzo małe, tym bardziej że większość biur rachunkowych i prawie każde biuro rachunkowe w Krakowie ma wykupioną polisę OC na wypadek błędu w księgowaniu np. naliczonych kar przez Urząd Skarbowy, ZUS lub innych instytucji. W takiej sytuacji klientowi biura rachunkowego zostaje wypłacone odszkodowanie za poniesione straty materialne.

Polisa OC wykupiona przez biuro rachunkowe to dodatkowe zabezpieczenie, w praktyce najwięcej błędów w księgowaniu popełniają osoby, które próbują rozliczać firmę samodzielnie. Druga grupa to małe firmy, które zatrudniają tanie księgowe, którym brakuje odpowiedniego wykształcenia i praktyki.

Dlaczego korzystanie z usług biura rachunkowego się opłaca?

• biuro rachunkowe zatrudnia wykwalifikowane księgowe, które na bieżąco śledzą zmiany w prawie podatkowym,
• biuro rachunkowe wykupuje nowoczesne platformy do księgowania, których cena często przekracza możliwości finansowe małych firm.
• porządek w dokumentacji i możliwość prowadzenia kadr i księgowości elektronicznej z bieżącym dostępem do całej dokumentacji.

Firma korzystające z usług biura rachunkowego nie musi przeznaczać dodatkowych pomieszczeń w siedzibie firmy na kadry i płace oraz zatrudniać osób obsługujących te działy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here