Fototapeta do kuchni – nowoczesna dekoracja ściany w kuchni

0
409
Fototapeta do kuchni

Czy wiesz, że fototapeta w kuchni pełni nie tylko funkcję ozdobną? Odpowiednio dobrane kolory do kuchni mają ogromny wpływ na apetyt i smak domowników. Fototapeta w kuchni może zatem sprawić, że domownicy będą jeść ze smakiem lub narzekać i grymasić przy każdym posiłku.

Fototapeta do kuchni powinna zatem łączyć walory estetyczne z gustem pani domu i wzmagać apetyt. Odpowiednie kolory w kuchni to klucz do sukcesu, dobrze dobrana fototapeta do kuchni pobudza zmysły, sprawia, że każda potrawa smakuje wyjątkowo, a domownicy mają wilczy apetyt, lub odwrotnie. Zatem fototapeta do kuchni, na którą ścianę widzimy podczas spożywania posiłków, powinna być w kolorach owoców. Natomiast fototapeta w kuchni nad blatem powinna inspirować i wprowadzać harmonię, pobudzać kreatywność osoby gotującej.

Fototapety do kuchni

Fototapeta do kuchni jak wybrać odpowiedni wzór i kolor do kuchni

Najlepsza fototapeta do kuchni wzmaga apetyt i pobudza zmysły. Kolory pobudzające apetyt to czerwony pomarańczowy, fioletowy i żółty, czyli naturalne barwy owoców. Nie tylko kolor ma znaczenie, równie ważny jest odpowiedni wzór. Najlepsze wzory i kolory znajdziesz wśród fototapet do kuchni znajdziesz na stronie Dekowizja.pl. Fototapety do kuchni dostępne na stronie sklepu to zdjęcia kompozycji owocowych, które pobudzają apetyt i zdobią kuchnię. Soczyste maliny czy owoce w kąpieli wodnej to idealna fototapeta do kuchni na ścianę obok stołu.

Fototapety do kuchni – wady i zalety

W kuchni najlepiej sprawdzi się winylowa lub lateksowa fototapeta, która jest odporna na wilgoć i zmywalna. Tak fototapet do kuchni doskonale sprawdzi się nawet na ścianie nad blatem kuchennym. Nowoczesne fototapety do kuchni zdobią i chronią ściany kuchenne narażone na liczne zabrudzenia i trudne do zmycia tłuste plamy. Ponadto, fototapetę w kuchni szybko można zmienić zmieniając aranżację całej kuchni. Współczesne kuchnie najczęściej są jednobarwne, białe i czarny fronty szafek kuchennych królują w większość polskich kuchni od dobrych kilku lat, za pomocą fototapety można wprowadzić do kuchni dodatkowe barwy, który szybko i tanio można wymienić, nadając kuchni zupełnie nowy charakter.

Fototapety do kuchni pobudzające i hamujące apetyt – dopasuj fototapetę do swoich potrzeb

Odpowiednio dobrana fototapeta może wzmagać apetyt lub wręcz przeciwnie. Masz w domu niejadka, dzięki soczystej owocowej fototapecie zachęcisz go do jedzenia. Osoby na diecie powinny natomiast wybierać fototapetę w modnych szarościach, stonowanych brązach czy zimnych odcieniach niebieskiego i fioletu i zapomnij o wilczym apetycie.

Fototapety do kuchni na ścianę nad blatem

Ściana nad blatem kuchennym to miejsce na inspirującą fototapetę, która wyzwala kreatywność, relaksuje i pobudza do działania. Polecane kolory fototapety w tej części kuchni to zieleń w odcieniu soczystej trawy, która pobudza kreatywność, inspirujące do działania jasne odcienie niebieskiego, oraz harmonijna biel. Ciekawe wzory w polecanych kolorach znajdziesz wśród fototapet do kuchni Dekowizja.pl. Fototapeta do kuchni połączonej z salonem powinna harmonizować lub stanowić mocny akcent kolorystyczny z barwami występującymi w salonie. Doskonałym pomysłem na przestrzeń dzienną w amfiladzie jest zastosowanie jednocześnie kilku fototapet. Pierwsza w strefie kuchennej pobudzająca kreatywność, kolejna w kolorze pobudzającym apetyt do strefy spożywania posiłków, i ostatnia to relaksująca fototapeta do salonu.

Fototapeta do kuchni

Fototapeta do salonu powinna współgrać i tworzyć spójną całość z tą w jadalni. Zatem na fototapecie przy stole pojawiły się owoce lub orzeźwiający napój, to fototapeta w salonie może przedstawiać abstrakcyjną filiżankę kawy lub wnętrze klimatycznej kawiarni. Wybierając fototapety do kuchni otwartej na salon, warto zastanowić się kolorystyką i wzorem, trzy w tapety na dużej otwartej przestrzeni pomogą ocieplić wnętrze i sprawia, że duża powierzchnia stanie się bardziej przytulna. Fototapety podkreślają podział na poszczególne strefy dużej przestrzeni dziennej. Duży wybór jeśli chodzi o fototapety do kuchni znajdziecie także na stronie sklepu Fototapety24.net.

Masz w domu niejadka? Przyklej fototapetę z czerwonymi soczystymi owocami obok stołu. Jeśli jesteś na diecie, twój apetyt zahamują wszystkie odcienie szarości oraz brązu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here