Jak się wysypiać? Wygodny materac do spania ma znaczenie!

0
178
Wygodny materac piankowy

Pytanie „jak się wysypiać?” zadaje sobie codziennie wiele osób. Bardzo ważne jest przy tym odpowiednie miejsce do spania. To, na jakim materacu śpimy ma ogromny wpływ nie tylko na komfort i efektywność snu, ale także na nasze zdrowie i samopoczucie.

Choć obecnie oferta porządnych materacy, mających poprawić jakość naszego snu, jest całkiem spora, wciąż wiele osób kojarzy je z bezsensownym wydawaniem niemałych pieniędzy. Wydaje nam się bowiem, że to, na jakim materacu śpimy, nie ma większego znaczenia.

Tymczasem, zakup odpowiedniej jakości materaca piankowego to inwestycja nie tylko w lepszy sen, ale i nasze zdrowie. Kupując materac piankowy w dobrym sklepie medycznym, takim jak ArtMedic Viscotherapy kupujemy sobie właśnie komfort odpoczynku i zdrowie.

Materac piankowy

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Z czego wykonane są materace piankowe VISCO?

W materacach piankowych można spotkać trzy rodzaje pianek poliuretanowych: zwykłą, wysokoelastyczną i termoelastyczną. Najlepsze są te z ostatnią z nich, bowiem gwarantują zdrowy, komfortowy sen oraz relaks, aczkolwiek dużo zależy od pianki, z której zostały wykonane. Najlepsze materace do spania są wykonane z pianki VISCO – jest bowiem tak skonstruowana, że zwiększa Cię powierzchnia nacisku ciała użytkownika na powierzchnie materaca; dzięki temu obciążenie jest równomierne.

Materace piankowe są wykonane właśnie z termoelastycznej pianki Visco, która jest specjalnym rodzajem materiału pozwalającym odciążyć nasze plecy i całe ciało, dzięki czemu swobodniej przepływa krew, a my możemy bez bólu czy drętwienia przespać całą noc. Dodatkowo, pozwalamy naszemu organizmowi należycie odpocząć co przekłada się na jego codzienne funkcjonowanie, a w dalszej perspektywie zapobiega rozwojowi wielu chorób!

Materace do spania już dawno przestały być tylko trzeszczącymi sprężynami czy tanią pianką. Współczesne materace zapewniają bezpieczny, komfortowy i zdrowy sen. A jednym z najlepszych rozwiązań zapewniają obecnie materace piankowe.

Materac do spania

Jaki wpływ ma nasz sen na zdrowie?

Dorosła osoba powinna spać od 6 do 8 godzin. Krótsza dawka snu może spowodować szereg niepożądanych skutków ubocznych.

Śpiąc krótko jesteśmy smutni i rozdrażnieni. Okazuje się, że osoby, które śpią zbyt krótko wykazują negatywną reaktywność emocjonalną. Brak snu obniża także koncentrację oraz obniża inteligencją emocjonalną.

Następstwem braku snu są chroniczne bóle głowy i częste migreny. Chociaż zależność ta nie została jeszcze dokładnie zbadana, przeprowadzone dotychczas badania wskazują na to, że zależność występuje.

Osoby mające kłopoty ze snem często skarżą się na obniżoną odporność. I faktycznie, brak snu sprawia, że organizmowi trudniej obronić się przed licznymi drobnoustrojami i zarazkami. W konsekwencji, ludzie śpiący krótko przeziębiają się średnio trzy razy częściej niż ci, którzy należycie się wysypiają.

Niewielka ilość snu powoduje również zaburzenia gospodarki hormonalnej, przez co zwiększa nam się apetyt na potrawy wysokokaloryczne, mamy także ochotę zjeść znacznie więcej niż normalnie. Brak snu może więc doprowadzić nawet do otyłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here