Kosmetyki samochodowe – jak zadbać o auto zimą?

0
217
Pielęgnacja lakieru samochodowego

Kosmetyki samochodowe są zimą niezbędne. Wszystko dlatego, że to właśnie o tej porze roku auta są narażone na największe zabrudzenia – nie tylko zwykły brud, ale też chemię drogową, np. sól. Takie połączenie jest zabójcze dla karoserii.

Kosmetyki samochodowe z pewnością przydadzą się zimą. To właśnie o tej porze roku auto najciężej i najszybciej się brudzi. Koła i karoseria są oblepione nie tylko zwykłym brudem, ale też np. solą drogową i inną chemią sypaną zimą na ulice. Zatem jeśli samochód nie jest regularnie i dokładnie czyszczony, chemia znajdująca się na samochodzie może doprowadzić do zniszczenia podwozia, co więcej sprzyja powstawaniu rdzy. Kosmetyki do pielęgnacji samochodu – oczywiście te dobrej jakości – są więc niezbędne! Pomagają utrzymać auto w czystości, a co za tym idzie – także w dobrym stanie technicznym.

Jakich kosmetyków samochodowych warto używać w zimie? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to pytanie, więc zapraszam do lektury.

Kosmetyki samochodowe do mycia karoserii

Mycie samochodu zimą jest znacznie ważniejsze niż mycie go latem – wyjaśniono to już wyżej (zimą auto jest narażone nie tylko na zwykły brud, ale też np. sól drogową). Niektórzy mogą się zastanawiać, czy auto można w ogóle zimą myć – niskie temperatury nie są przeszkodą? Otóż nie są, trzeba tylko znać kilka podstawowych zasad, jeśli chodzi o samodzielne mycie auta o tej porze roku. Przede wszystkim:

1) zanim zaczniemy myć samochód, warto zabezpieczyć zamki oraz zawiasy w drzwiach, aby nie doprowadzić do ich zalania, a później zamarznięcia;

1) trzeba pamiętać, aby auto polewać letnią wodą, ciepłą, ale nie gorącą, ponieważ gdy np. polejemy gorącą wodą zimne szyby, możemy doprowadzić do ich pęknięcia;

2) bardzo ważne jest dokładne wysuszenie samochodu, wytarcie wszystkich zakamarków – jest to istotne szczególnie wówczas, gdy auto będzie stało po myciu na dworze, na mrozie. Gdy nie osuszymy dokładnie auta, możemy doprowadzić np. do przymarznięcia drzwi do uszczelek.

Do mycia samochodu zimą przydadzą się kosmetyki samochodowe dobrej jakości, od sprawdzonych producentów, które poradzą sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami, znajdziesz na stronie Show Car Shine. W tym sklepie dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji lakieru jak np. szampony czy aktywne piany. Szampon wystarczy wymieszać z ciepłą wodą i już można szorować karoserię.

Kosmetyki samochodowe

Kosmetyki samochodowe do mycia i konserwacji kół również są dostępne na stronie Show Car Shine. W tym sklepie jest bardzo duży wybór najlepszych jakościowo produktów, które poradzą sobie z każdymi zabrudzeniami – nawet chemią czy solą drogową. Pielęgnacja kół wcale nie musi być trudna i czasochłonna, wystarczy tylko wybrać dobre kosmetyki do pielęgnacji samochodu.

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji kół

Zimą trzeba też zwrócić szczególną uwagę na koła, ponieważ to właśnie ta część samochodu jest najbardziej narażona na brud – opony i felgi brudzą się najszybciej. Koła bezpośrednio wypływają na bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego tak ważne jest, aby były nie tylko zadbane, ale też odpowiednio zabezpieczone – najlepszymi kosmetykami samochodowymi.

Pielęgnacja samochodu

Pisząc o kosmetykach samochodowych przeznaczonych do kół, trzeba wyróżnić te do opon oraz do felg. W przypadku opon warto wyposażyć się w dobry środek do ich czyszczenia oraz produkt zabezpieczający, np. czernidło czy dressing – oba produkty świetnie konserwują opony. Natomiast jeśli o chodzi o felgi, to należy zainwestować, podobnie jak w przypadku opon, w dobry kosmetyk samochodowy radzący sobie z najcięższymi zabrudzeniami oraz środek konserwujący, np. wosk do felg.

Na koniec warto dodać, że w tym przypadku jakość ma ogromne znaczenie. Brud, który oblepia nasze auta zimą, bardzo często jest trudny do usunięcia, dlatego tak ważne jest, aby od razu postawić na profesjonalne i sprawdzone kosmetyki samochodowe – takie, których używają sami prawdziwi miłośnicy autodetailigu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here