Polskie ustawodawstwo a odszkodowanie za wypadek śmiertelny

0
329
pieniądze

Z myślą o możliwości ulegnięcia nieszczęśliwemu wypadkowi w pracy, podczas podróży czy jazdy samochodem, każdy z nas zabezpiecza się  w możliwy dla niego sposób.

Ustawa z dnia 30 października 2002 o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych nakłada obowiązek na każdego pracodawcę zgłaszania do ubezpieczenia każdego zatrudnionego pracownika. Z tego tytułu uprawnionym członkom rodziny przysługuje adekwatne do kwoty ubezpieczenia odszkodowanie za wypadek śmiertelny.

 

Dodatkowo przedsiębiorcy korzystając z ulg proponowanych przez innych ubezpieczycieli wykupują grupową polisę na życie swoich pracowników. W przypadku tego rodzaju ubezpieczenia odszkodowanie za wypadek śmiertelny nie jest ograniczone koniecznością wykonywania w tym czasie zadań związanych bezpośrednio z pracą. Każde nagłe zdarzenie będące efektem przyczyny zewnętrznej uznawane jest przez ubezpieczycieli za wypadek, co wiąże się z możliwością ubiegania się o odszkodowanie.

Jednak wiele osób staje przed problemem należytego zabezpieczenia siebie i członków rodziny gdy podejmują decyzję o zatrudnieniu poza granicami kraju. Jeżeli zatrudnia nas polski pracodawca, odszkodowanie za wypadek śmiertelny przysługuje na takich samych zasadach jak w przypadku wykonywania pracy na terenie Polski. Problem zaczyna się pojawiać w momencie zatrudnienia się bezpośrednio u zagranicznego pracodawcy. Ponieważ regulacje dotyczące wypłaty wszelkiego rodzaju rekompensat za nieszczęśliwe wypadki różnią się od ustawodawstwa każdego kraju, trudno pozostawionym członkom rodziny ubiegać się o odszkodowanie za wypadek śmiertelny bez posiadania wiedzy czy faktycznie takie przysługują. I tu warto koniecznie skorzystać z profesjonalnego wsparcia prawnego jakie uzyskać można w niemalże każdej kancelarii adwokackiej.

Wyspecjalizowane w zakresie egzekwowania należności związanych z odszkodowaniem za wypadek kancelarii doskonale poruszają się wśród nie tylko krajowych, ale również zagranicznych przepisów. Z ich pomocą każdy klient ma szansę skutecznego wnioskowania o odszkodowanie za wypadek śmiertelny jeżeli kraj, w którym miało miejsce to zdarzenia przewiduje tego rodzaju rekompensatę finansową.

Tekst powstał dzięki materiałom zawartym na stronie https://wieksze-odszkodowanie.pl, oferującej pomoc w uzyskaniu odszkodowań, zadośćuczynień oraz rent. Portal umożliwia skorzystanie z bezpłatnej konsultacji wstępnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here