Jak przygotować się do castingu modowego?

0
860
casting

Jeśli interesuje nas praca w świecie mody i mamy ku temu odpowiednie warunki, to możemy próbować naszych szans na castingach. Wybicie się nie jest łatwym zadaniem, dodatkowo casting to miejsce, w którym liczy się przede wszystkim dobre pierwsze wrażenie.

Dlatego, żeby uzyskać wymarzony angaż, warto wykazać się profesjonalizmem już na samym początku. Poniżej podpowiadamy jak dobrze zaprezentować się w oczach jury.

Odpowiedni ubiór – na co zwrócić uwagę?

Castingi modelek i modeli służą temu, by znaleźć osoby z regularnymi rysami twarzy, a przede wszystkim odpowiednią figurą. Dlatego należy podkreślić naszą sylwetkę za pomocą odpowiednio stroju. Czarny obcisły top i legginsy lub jeansy będą ku temu idealne. Szczupłego wyglądu i dodatkowych centymetrów dodadzą nam również eleganckie, czarne szpilki.

Naturalny wygląd twarzy

Sędziowie oceniający modelki i modelów chcą zobaczyć, jak wyglądają on w swojej naturalnej wersji. Dlatego nie należy stosować zbyt mocnego makijażu – wystarczy lekkie podkreślenie urody za pomocą tuszu do rzęs i odrobiny pudru. Twarz powinna być świeża, wypoczęta i nie może znaleźć się na niej zbyt wiele makijażu. Ta sama zasada dotyczy włosów – powinny być one rozpuszczone. Modelka musi jednak mieć przy sobie gumkę do włosów, tak by w trakcie robienia zdjęć móc upiąć włosy do danego ujęcia.

Odpowiednie nastawienie

Wiele osób, które chcą wejść do świata modelingu, stresuje się castingiem, zwłaszcza, jeśli jest to ich pierwsza taka szansa w życiu. Tymczasem stres jest wrogiem dobrego wyglądu. Dlatego dzień przed castingiem należy zrobić wszystko, aby odpowiednio wypocząć i wyspać się. Dzięki temu skóra nabierze ładnego blasku, a pod oczami nie zawitają cienie.

Dlaczego warto uczestniczyć w castingach?

To jeden z najlepszych sposobów na wyróżnienie się i zdobycie wymarzonego angażu. Chociaż wystąpienie w castingu wiąże się z dużym stresem, a także byciem ocenianym przez innych, to mimo wszystko warto próbować swoich sił. Odpowiednie nastawienie psychiczne, a także odporność na możliwą krytykę są cechami, które w takich momentach niezwykle się przydają. Warto chodzić na castingi również dlatego, że jest to często wspaniała przygoda. Dlatego zamiast zastanawiać się, warto już teraz sprawdzić najbliższe castingi w pobliskiej okolicy.

Artykuł napisany został dzięki informacjom zawartym na stronie http://www.castingi.net, na której można dowiedzieć się więcej na temat modelingu, hostess, fordanserek, a także zareklamować swoje castingi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here