Samodzielne mycie samochodu – praktyczny poradnik

0
518
Samodzielne mycie samochodu

Samodzielne mycie samochodu wymaga użycia odpowiedniego szamponu samochodowego, który jest produktem, który powinien posiadać każdy właściciel auta. Szampony samochodowe to profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne, które świetnie radzą sobie ze wszystkimi zabrudzeniami atmosferycznymi i drogowymi.

Szampon samochodowy to skuteczny i bezpieczny produkt do czyszczenia auta. Dokładnie usuwa wszelkie zabrudzenia, a ponadto nie pozostawia nieestetycznych zacieków. Zdecydowanie warto zainwestować w szampon do mycia samochodu, ponieważ tylko taki kosmyk gwarantuje doskonały efekt – czyli idealnie czysty samochód.

Warto wiedzieć, że do samodzielnego mycia auta nie powinno się używać innych środków nieprzeznaczonych do tego celu, np. płynu do mycia naczyń, który może doprowadzić do wyblaknięcia lakieru. Oprócz tego trzeba wiedzieć, że automatyczne myjnie samochodowe często są niedokładne, ponadto gdy szczotki mają już swoje lata i nie są zadbane, mogą porysować lakier. Dlatego warto samemu zadbać o czystość swoje auta – zainwestuj w szampon samochodowy!

Kosmetyki samochodowe płyn

Dobrej jakości, profesjonalne szampony samochodowe są dostępne na stronie Show Car Shine. W sklepie Show Car Shine jest duży wybór produktów z tej kategorii – wszystkie skuteczne i bezpieczne, od znanych i cenionych producentów. Szampon samochodowy od Show Car Shine na pewno się sprawdzi. Koniecznie przejrzyj ofertę.

Rodzaje szamponów samochodowych

Na rynku jest wiele różnych szamponów samochodowych – wszystko po to, aby zadowolić każdego klienta. Wśród nich są kwaśne szampony (doskonale nadają się do mycia aut z nałożonymi powłokami ochronnymi, jednak trzeba pamiętać, że mogą uszkodzić wosk; oprócz tego warto się na nie zdecydować, gdy do mycia samochodu używa się twardą wodę); szampony zasadowe (bardzo mocne produkty, których można używać do mycia samochodów niezabezpieczonych żadnymi powłokami ochronnymi, doskonale radzą sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami); szampony neutralne (delikatne, bezpieczne, ale skuteczne, przeznaczone do każdego samochodu); szampony z woskiem (to atrakcyjne produkty, ponieważ nie tylko dobrze myją samochód, ale również zabezpieczają karoserię, działając na nią ochronnie).

Szampon samochodowy – jak go używać?

Szampon samochodowy to prosty w użyciu kosmetyk – trzeba tylko poznać kilka cennych wskazówek oraz kierować się zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu konkretnego produktu.

Woskowanie samochodu

Samodzielne mycie samochodu – instrukcja krok po kroku:

1. Usuń wszystkie powierzchowne zabrudzenia z nadwozia, np. przy pomocy myjki ciśnieniowej, zaczynając od dachu, kierując się w dół.
2. Przygotuj roztwór szamponu z wodą (w czystym wiadrze) – proporcje na pewno będą podane na opakowaniu konkretnego produktu. Warto wiedzieć, że jeśli da się za mało produktu, wówczas szampon samochodowy może nie poradzić sobie ze wszystkimi zabrudzeniami, natomiast jeżeli damy go zbyt dużo, to po myciu mogą pozostać smugi.
3. Do mycia samochodu przygotuj miękką gąbkę, którą wypłukuj w osobnym wiadrze z wodą.
4. Myj samochód kolistymi ruchami, zaczynając od górnych części auta. Rób to powoli i dokładnie.
5. Po umyciu spłucz auto, również zaczynając od dachu i kierując się w dół.
6. Po spłukaniu wytrzyj samochód ścierką z mikrofibry – warto zrobić to dokładnie, ponieważ wówczas mamy pewność, że na karoserii nie pozostaną żadne zacieki.

Jak widać, mycie samochodu przy użyciu szamponu samochodowego nie jest skomplikowane – bardzo ważne, aby dokładnie przeczytać zalecenia producenta na opakowaniu i stosować się do nich.

Szampon samochodowy pomaga utrzymać auto w dobrym stanie przez długie lata. Jego regularne używanie gwarantuje nieskazitelną czystość samochodu. Warto zdawać sobie sprawę, że zabrudzenia zalegające na aucie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą także przyczyniać się do niszczenia nadwozia. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne i dokładne samodzielne mycie auta profesjonalnymi środkami, które są w stanie poradzić sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here