Sejfy – zabezpieczenie kosztowności i broni

0
515
Szafa na dokumenty

Sejfy stają się coraz bardziej popularne, ponieważ wielu ludziom zależy na najlepszej ochronie cennych rzeczy, ale też broni. Inwestycja w sejf jest bardzo przyszłościowa i opłacalna – dzięki niemu nikt nieuprawniony nie dostanie się do naszych kosztowności.

Sejfy są wyposażeniem nie tylko banków czy dużych firm – jak zwykliśmy myśleć. Coraz więcej prywatnych osób decyduje się na kupno sejfu do własnego domu, szczególnie wówczas, gdy przechowuje się tam cenne rzeczy lub też broń. Profesjonalny sejf to najlepsza możliwa ochrona kosztowności i broni, ponieważ jest on wykonany z najwyższej jakości blachy o wysokiej odporności na forsowanie, charakteryzuje się solidnością i trwałością, co więcej posiada praktycznie niemożliwy do otworzenia zamek.

Takie sejfy z powodzeniem sprawdzają się w prywatnych domach, ponieważ wyróżniają się kompaktowością. Nie zajmują dużo miejsca, bardzo łatwo można je ukryć, ponadto wcale nie są drogie. To naprawdę najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na skutecznym zabezpieczeniu cennych dla nas przedmiotów.

Sejfy na cenne przedmioty i pieniądze

Tak jak wspomniano już wyżej, takie sejfy cieszą się ogromna popularnością, także wśród osób prywatnych. Włamania i kradzieże nie są w Polsce rzadkością – złodzieje znają potencjalne miejsca ukrycia kosztowności. Są w stanie przetrząsnąć cały dom wzdłuż i wszerz, aby tylko znaleźć drogocenne przedmioty i pieniądze. Nie da się ukryć, że zazwyczaj im się to udaje. Nasze kryjówki, jak np. skrzynie pod łóżkiem, barki czy ukryte szuflady, wcale nie są odpowiednim zabezpieczeniem cennych rzeczy – co prawda włamywacz musi poświęcić sporo czasu, aby je znaleźć, ale jak już mu się uda, może z powodzeniem ukraść wszystko, ponieważ nie ma tam żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Zupełnie inaczej jest z sejfami. Te mają mnóstwo różnych zabezpieczeń: zamek szyfrowy, grube ściany i drzwiczki – są solidne i praktycznie niemożliwe do sforsowania. Co więcej, mają na tyle małe rozmiary, że z powodzeniem da się je ukryć w ścianie, np. pod obrazem czy plakatem. Mając taki sejf, można spać spokojnie.

Szafa na broń

Profesjonalne sejfy https://ivel.pl/k782,automatyka-sejfy.html posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty i zabezpieczenia znajdziecie na stronie Ivel.pl. W tym sklepie jest naprawdę duży wybór sejfów o różnych wielkościach i w różnych cenach, więc na pewno każdy znajdzie taki, który spełni wszystkie wymagania. Już dzisiaj pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu kosztowności i pieniędzy.

Sejfy na broń

Sejfy na broń https://ivel.pl/k804,automatyka-sejfy-na-bron.html to zupełnie inna bajka. Warto wiedzieć, że każdy posiadacz broni palnej ma obowiązek odpowiedniego jej zabezpieczenia – jest to obowiązek prawny. Pisząc o odpowiednim zabezpieczeniu, mam oczywiście na myśli profesjonalny sejf na broń. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 roku w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji odpowiednie do przechowywania broni są sejfy na broń spełniające wymagania co najmniej klasy S1, zgodnie z normą PN-EN 14450. Ci, którzy nie dostosują się do tego wymogu prawnego, w razie policyjnej kontroli mogą nawet stracić pozwolenie na broń lub zapłacić sporą grzywnę – czy warto tak ryzykować?

Sejfy na broń spełniające wszystkie normy nałożone przez wyżej wymienione rozporządzenie również są dostępne na stronie Ivel.pl. Wybór jest naprawdę duży – można znaleźć sejf odpowiedni do każdego rodzaju broni. Posiadanie takiego sejfu to obowiązek prawny, a kupując w wyżej podlinkowanym sklepie, można mieć pewność, że inwestujemy w sejf profesjonalny i certyfikowany.

Trzeba pamiętać, że gdy broń palna wpadnie w niepowołane ręce, może zdarzyć się tragedia, której skutków nie będzie dało się już cofnąć. Gdy broń nie jest odpowiednio zabezpieczona, mogą znaleźć ją dzieci, ale też włamywacze, wykorzystując ją przeciwko domownikom. Warto myśleć przyszłościowo i zapobiegać takim niebezpiecznym sytuacjom. Przezorny zawsze ubezpieczony. Sejfy na broń gwarantują najlepszą ochronę broni. Ich posiadanie świadczy o odpowiedzialności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here