Siłownie zewnętrzne gwarantują dobrą kondycję przez cały rok

0
297
Siłownie na zewnątrz

Siłownie zewnętrzne pozwalają każdemu trenować na świeżym powietrzu – dzięki nim każdy może zadbać o swoją kondycję i poprawić stan zdrowia, niezależnie od stanu portfela, o dowolnie wybranej porze, w pełnej swobodzie.

Czym są siłownie zewnętrzne?

Siłownie zewnętrzne są miejscami, w których znajduje się zestaw trwałych urządzeń do ćwiczeń fizycznych, umieszczonymi w ogólnodostępnym miejscu w plenerze – takim jak np. park, boisko, plac czy skwer. Korzystanie z nich jest darmowe. Urządzenia są bezpieczne i łatwe w obsłudze.

Użytkownicy siłowni plenerowych

Z siłowni zewnętrznych może korzystać każdy, niezależnie od własnej kondycji fizycznej, płci, pozycji społecznej czy wieku. Odnajdą się tam zarówno osoby dobrze wysportowane, trenujące regularnie, jak i takie, które po długiej przerwie wracają do sportu lub chcą w minimalnym stopniu rozruszać się na świeżym powietrzu.

Siłownie zewnętrzne

Projektem, wykonaniem oraz montażem urządzeń tworzących siłownię zewnętrzną zajmuje się jedna z czołowych na rynku firm FitPark.pl. Zamówienie tego typu projektu oraz montażu w tej firmie gwarantuje najwyższą jakość wykonania siłowni zewnętrznej, a także fachowe doradztwo oraz pomoc w realizacji pomysłu. Siłownia zewnętrzna stworzona przez FitPark to zdecydowanie najlepszy wybór!

Zalety siłowni zewnętrznych

Trenowanie na świeżym powietrzu niesie za sobą wiele korzyści. Jest zarówno dobre dla zdrowia, jak i przyjemne. Ułatwia łączenie ze sobą sportu i rekreacji. Siłownie zewnętrzne gwarantują pełną swobodę – każdy sam decyduje zarówno o tym jak długo chce trenować, jak bardzo regularnie, a także czy woli przyjść sam, czy w towarzystwie. Niewątpliwą zaletą siłowni zewnętrznych jest także ich dostępność niezależnie od godziny, bez potrzeby rezerwacji czy wcześniejszego zaplanowania aktywności ruchowej.

Korzyści dla zdrowia

Zlokalizowane blisko domu siłownie zewnętrzne ułatwiają podjęcie regularnej aktywności fizycznej. Ćwiczenia fizyczne wykonywane na świeżym powietrzu hartują organizm i znacznie wzmacniają odporność. Po wysiłku w ciele człowieka zostaje zwiększona produkcja białych krwinek, które chronią przed drobnoustrojami wywołującymi choroby. Regularne treningi na siłowniach plenerowych usprawniają także pracę serca. Ułatwiają również właściwe dotlenienie organizmu – krew po wysiłku krąży szybciej, dostarczając do komórek więcej tlenu. W efekcie tych działań pojawia się więcej energii i lepsze samopoczucie.

Całoroczność

Odwiedzając siłownie zewnętrzne w ciepłe słoneczne dni, użytkownicy podczas ćwiczeń mogą jednocześnie uzyskać piękną opaleniznę. Ćwiczyć warto jest jednak niezależnie od pory roku. Trenując na świeżym powietrzu przy niskiej temperaturze łatwiej można spalić kalorie i szybciej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, niż wykonując te same ćwiczenia w ciepłym pomieszczeniu. Wynika to z faktu, że organizm człowieka zużywa wtedy więcej energii na utrzymanie stałej ciepłoty ciała. Zimowe treningi na siłowni zewnętrznej zapobiegają również niedoborom witaminy D, na które ludzie są szczególnie narażeni o tej porze roku. Służą także odpowiedniemu dotlenieniu organizmu.

Siłownia na zewnątrz

Wyposażenie siłowni zewnętrznych

Zestaw urządzeń, które umieszcza się na siłowniach plenerowych, jest specjalnie dobrany. Istotną zasadą jest taki dobór sprzętu, by pozwalały one na kształtowanie wszystkich partii mięśni w ciele człowieka – zarówno partii górnych, jak i nóg oraz tułowia. Większość używanych na siłowniach zewnętrznych urządzeń wzmacnia również ogólną sprawność organizmu oraz rozwija koordynację ruchową. Standardową praktyką jest umieszczanie przy każdym stanowisku do ćwiczeń instrukcji obrazkowo-ruchowej, która pozwala użytkownikowi w łatwy sposób zorientować się, w jaki sposób ćwiczyć poprawnie.

Najpopularniejsze sprzęty do ćwiczeń

Wśród najczęściej spotykanych sprzętów, stosowanych na siłowniach zewnętrznych, wyróżnić można orbitrek, prasę ręczną, twister i wahadło. Orbitrek służy do wykonywania ćwiczeń aerobowych, analogicznych jak podczas marszu z kijami. Wzmacniają one siłę nóg, ramion i tułowia. Prasa ręczna, zwana także krzesłem do wyciskania, pozwala na wzmocnienie siły ramion i mięśni klatki piersiowej. Obroty na twisterze rzeźbią sylwetkę, poprawiając wygląd talii, pośladków, brzucha i ud. Trening na wahadle rozluźnia i usprawnia zmysł równowagi. Poprawia także wydolność krążeniowo-oddechową. Wzmacnia też kręgosłup, mięśnie bioder oraz brzucha. Popularnymi urządzeniami są również biegacz, wioślarz, rowerek, motyl, poręcze oraz koła duże i małe (nazywane też kołami Tai Chi). Niektóre ćwiczenia na siłowniach zewnętrznych wykonuje się w pozycji stojącej, inne zaś na siedząco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here