Siłownie zewnętrzne – sposób na poprawę zdrowia

0
156
Siłownia plenerowa

Siłownie zewnętrzne są świetną alternatywą dla tradycyjnych siłowni. W naszych czasach coraz więcej osób przykłada uwagę do zdrowia i aktywności. Dlaczego siłownie zewnętrzne są warte uwagi?

Siłownie zewnętrzne – inaczej plenerowe – to świetny sposób na zadbanie o swoje zdrowie w ciekawy i co ważne, kompletnie darmowy sposób. Ulokowane najczęściej w parkach, nieopodal boisk, placów zabaw lub innych miejsc publicznych, zazwyczaj otoczonych zielenią. Oferują darmowy dostęp i użytkowanie osobom w każdym wieku i stopniu zaawansowania sportowego.

Alternatywy dla siłowni

Czołowym producentem siłowni zewnętrznych w Polsce jest firma Fit Park, która specjalizuje się w wyposażaniu, projektowaniu i montażu siłowni plenerowych. Proponowane przez tę firmę urządzenia do ćwiczeń spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników tych obiektów. Siłownie zewnętrzne Fit Park to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania, a także odporności na warunki atmosferyczne.

Urządzenia siłowni zewnętrznych

Obecnie producenci siłowni zewnętrznych dbają o to, żeby wyposażyć je w sprzęt, który pozwala na trening całego ciała w różny sposób. Nie ważne czy jesteś miłośnikiem cardio czy wolisz treningi siłowe, będziesz w stanie w profesjonalny sposób wykonać swoje ćwiczenia. A oto urządzenia siłowni zewnętrznych, które powinny się znaleźć w większości stanowisk:

– orbitrek,
– biegacz, narciarz,
– wioślarz,
– drabinki,
– poręcze do podciągania,
– prasy ręczne/nożne, i wiele innych.

Czy używanie siłowni plenerowych jest bezpieczne?

Siłownie zewnętrzne mogą powstawać na praktycznie każdym podłożu, niezależnie czy jest to piach czy twarda ziemia. Jednak do każdego potrzebny jeszcze jest niewielki fundament. Każdy producent siłowni zewnętrznych, jeśli chce dystrybuować swój produkt, musi zaopatrzyć go w szereg zabezpieczeń i gwarancji takich jak:

– nierdzewna stal,
– ocynkowana warstwa, która jeszcze bardziej chroni przed zniszczeniem,
– certyfikaty potwierdzane przez standardy unijne,
– norma EN16630 która określa jakość produkcji i instalacji, a także ich dalszej konserwacji.

Obecnie producenci siłowni zewnętrznych stawiają na wysokim miejscu jakość i bezpieczeństwo swoich produktów. To od tego zależy zaufanie jakim obdarza ich społeczeństwo. Co ważne, poddawani są stałym nadzorom i kontrolom jakości, co zapewnia dodatkową pewność w korzystaniu z ich usług.

Siłownie zewnętrzne

Dla kogo przeznaczone są siłownie zewnętrzne?

Odpowiadając najkrócej, w zasadzie dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Jeżeli chodzi o urządzenia siłowni plenerowych, są one dostosowane do różnych potrzeb, niezależnych od wieku czy kondycji fizycznej. Producenci oferują również szereg sprzętów dla osób niepełnosprawnych, aby każdy miał ułatwiony dostęp do profesjonalnych treningów.

Siłownie zewnętrzne są również dobrze dostosowane dla seniorów. Urządzenia poprawiające kondycję i zwiększające aktywność są niezwykle ważne dla tej grupy społeczeństwa, by jak najdłużej utrzymać zdrowie w dobrym stanie.

Również i dzieci mogą osiągać z siłowni plenerowych wiele zalet. Jeśli budowane są w pobliżu placu zabaw lub innych miejsc, gdzie najmłodsi przebywają najczęściej – już od wczesnych lat mogą się uczyć, że aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w życiu.
Dlatego obecnie profesjonalnie ćwiczyć może każdy – również ci, którzy nie mają pojęcia o używaniu urządzeń siłowni plenerowych. Wielu producentów wyposaża je w kody, które po zeskanowaniu do specjalnej aplikacji pokazują dokładny przebieg wykonania ćwiczenia.

Największe zalety siłowni plenerowych

Ćwiczenie na świeżym powietrzu ma cały szereg wielu pozytywnych aspektów dla zdrowia. Dzięki nim ciało i organizm stają się znacznie bardziej utlenione, dodając tym samym znacznie więcej energii i pozytywnego nastawienia. W przypadku słonecznych dni, dostarcza również witaminy D, która jest niezwykle ważna dla dobrego samopoczucia i ogólnej kondycji zdrowia.

Innym niezwykle ważnym pozytywem siłowni plenerowej jest jej ogólnodostępny charakter. Każdy może z niej korzystać, również ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na wykupienie karnetu do siłowni lub klubu sportowego pod dachem. Są również tacy, którzy nie chcą tego robić z uwagi na stale zatłoczone, przepełnione ludźmi kluby fitness, głośne i zaduszone. Znacznie pomaga to w oszczędzeniu pieniędzy przy jednoczesnym lepszym dotlenieniu organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here